GWP tweedes: bezoek aan de mijnen van Blègny

Een dagje vol belevenissen…

Al onze leerlingen waren deze ochtend stipt op tijd!!
Helaas moesten we in Wetteren een zieke leerling laten ophalen. (We hopen dat Noah zich al wat beter voelt en dat hij morgen terug mee kan.)

Na een korte plaspauze werden ook onze buschauffeurs nog aan een controle van de politie onderworpen. Toen alles in orde bleek, zetten we onze lange busrit moedig voort en kwamen we eindelijk aan in Blègny. We bezochten de mijn zelf en daalden af tot 60m onder de grond, waar we werden ondergedompeld in de harde realiteit van een mijnwerker. We gingen naar het mijnmuseum met originele attributen en wierpen een blik op het landschap vanuit een treintje.
Gelukkig hadden we minder file op de terugweg en konden we deze dag netjes op tijd afsluiten.

Alle foto’s kan u hier vinden.

Met dank aan mevrouw Borderé voor de tekst, en onder andere Tine De Corte voor de foto’s!

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.