Interesse in onze school en inschrijvingen voor het schooljaar 2018 – 2019

Als u interesse heeft in onze school voor uw zoon of dochter, dan verwelkomen we u graag op het GO! atheneum Mariakerke op een van de volgende infomomenten:

 • Openschooldag en infomomenten op zaterdag 27 januari 2018 van 13.00 uur tot 17.00 uur.
  U kan de klassen vrij bezoeken en er wordt om 14.00, 15.00 en 16.00 uur een infosessie gegeven over de overgang van het basisonderwijs naar het secundair onderwijs. Tijdens deze infosessie verduidelijken we u onze visie, ons aanbod, en de waarden waar we als school voor staan.
  Voor de leerlingen die de stap naar het eerste middelbaar moeten maken, is deze dag bijzonder belangrijk.
 •  Infoavond op 19 april 2018

met infomomenten voor de verschillende overgangen:

om 18.00 uur: overgang van basisonderwijs naar secundair onderwijs (voor wie er op 27 januari niet bij kon zijn)
om 19.00 uur: overgang van graad 1 naar graad 2
om 20.00 uur: overgang van graad 2 naar graad 3


Inschrijvingen in het eerste jaar

 Inschrijven via het online aanmeldingssysteem

 • Leerlingen die overstappen van het lager naar het secundair onderwijs, kunnen zich vanaf volgend schooljaar online aanmelden via een nieuw gezamenlijk aanmeldingssysteem (voor alle Gentse scholen) voorafgaand aan de inschrijving.
 • Dankzij dit nieuwe aanmeldsysteem krijgt u de kans om uw kind tijdig en op een objectieve manier te laten inschrijven in de secundaire school van uw voorkeur. De aanmeldingsperiode voor het schooljaar 2018-2019 loopt van 2 februari om 12.00 uur tot en met vrijdag 23 februari 2018 om 12.00 uur.
 • Let op: de inschrijving van broers en zussen gebeurt niet via de aanmeldingsprocedure, maar via rechtstreekse inschrijving op onze school zelf. Deze voorrangsperiode loopt van maandag 8 januari 2018 t.e.m. vrijdag 26 januari 2018.
 • Meer info over deze procedure vindt u op volgende link: klik hier voor meer info.
 • De aanmelding zal gebeuren via: gent.be.
  Hierbij geven de ouders de gegevens van hun kind(eren) en hun schoolvoorkeuren in. Bovenaan zetten ze de school van hun hoogste voorkeur. Het is belangrijk dat ouders bij hun aanmelding meer dan één school aanduiden, want dan stijgt hun kans op een plaats.

In december 2017 krijgen normaal gezien alle leerlingen van het 6de leerjaar van de Gentse basisscholen en van de basisscholen in de randgemeenten een brochure met daarin alle info. Na de aanmeldingsperiode worden de leerlingen bij al hun voorkeursscholen op de lijst geplaatst. Op basis van toeval worden de leerlingen per schoollijst geordend. Na deze ordening behoudt elke leerling de school met de meest gunstige (hoogste) ordening. Het is dan ook belangrijk om bij de aanmelding zoveel mogelijk voorkeursscholen in te dienen.
Indien er voor onze school voldoende plaatsen zijn, heeft iedereen zijn eerste plaats van voorkeur. Indien er meer leerlingen zijn dan plaatsen, kan het niet anders dan dat er leerlingen geweigerd worden. Dankzij het aanmeldingssysteem kunnen leerlingen zich voor verschillende scholen aanmelden en zo meer kans maken op een school van voorkeur.

Na deze procedure ontvangen de ouders een toewijzingsticket. Met dit ticket kan u uw kind laten inschrijven op onze school. Op zaterdag 3 maart 2018 organiseren we dan de definitieve inschrijvingen tussen 13.00 en 17.00 uur. Wie op dat moment niet aanwezig kan zijn, kan zijn ticket om zich definitief in te schrijven komen inwisselen tot en met vrijdag 23 maart 2018 tijdens de schooluren.

Wat als u zich niet aanmeldt via het online aanmeldingssysteem

Ouders die hun kind niet aanmelden, krijgen geen ticket en kunnen vanaf 3 maart 2018 rechtstreeks op onze school inschrijven. De school is open tussen 13.00 en 17.00 uur. U moet er dan wel rekening mee houden dat onze school de maximumcapaciteit (160 leerlingen) al zou kunnen hebben bereikt en enkel nog inschrijving op de wachtlijst mogelijk is.
Opgelet: de inschrijving van een minderjarige leerling is pas geldig, als hij/zij vergezeld is van één van de ouders of zijn/ haar voogd. Gelieve ook de identiteitskaart mee te brengen.

 Veel gestelde vragen over “meldjeaan”: meldjeaansecundair.gent.be/faq

 Helpdesk “meldjeaan”:

e-mail: meldjeaansecundair.gent@ond.vlaanderen.be

U kan ook te alle tijde contact opnemen met de directie van de school, via:

Inschrijvingen in de overige jaren

Vanaf 16 april 2018 kan u uw kind inschrijven vanaf het 2de jaar tot en met het 6de jaar.

U kan bij ons terecht op:
– maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur
– woensdag van 8.00 tot 13.00 uur

of u kan ook contact opnemen met de directie van de school, via:

of op de infoavond op 19 april 2018

met infomomenten voor de verschillende overgangen:

om 18.00 uur: overgang van basisonderwijs naar secundair onderwijs (voor wie er op 27 januari niet bij kon zijn)
om 19.00 uur: overgang van graad 1 naar graad 2
om 20.00 uur: overgang van graad 2 naar graad 3

Er is op die avond mogelijkheid tot inschrijven vanaf 18.00 uur tot 21.00 uur

of tijdens de zomervakantie:

– van maandag 02 juli t.e.m. donderdag 5 juli 2018
– van donderdag 16 t.e.m. vrijdag 31 augustus 2018.

Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag kan dit vanaf 9.00 uur doorlopend tot 16.00 uur, op woensdag vanaf 9.00 tot 13.00 uur.

Indien u een afspraak met de directie/leerlingenbegeleider wenst, kan u die het best telefonisch maken.

Wat meebrengen?

Voor de inschrijving van uw kind brengt u de volgende documenten mee:

 • identiteitskaart
 • rapport van de (vorige) school

De aanwezigheid van één van de ouders (of voogd) is absoluut noodzakelijk.

Komt u in aanmerking voor een schooltoelage?

Alle informatie hierover vindt u op de website over schooltoelage (www.schooltoelage.be) of bel het gratis infonummer 1700 tijdens de kantooruren.

U kunt ook een schriftelijke of een online aanvraag indienen via de website.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.