De Griekse goden in Playmobil? Jawel, in de les Latijn

De Griekse goden, we kennen ze allemaal wel: Zeus, Hera, Athena, Apollo, Hades, Poseidon… Maar weet je ook waar ze allemaal precies voor staan? Wist je dat Apollo niet alleen de god is van de zon, maar ook van de kunst en de muziek? Dat zijn naam in het Latijn ook Apollo is? En dat Artemis of Diana zijn tweelingzus is?

Onze leerlingen uit het eerste jaar Latijn weten dat intussen allemaal heel goed. We hadden natuurlijk de goden kunnen tonen aan de hand van schilderijen en klassieke kunstwerken (en dat doen we ook in de hogere jaren) maar wist je dat er ook een reeks bestaat van Playmobil over die Griekse goden? En wat is er nu leuker dan een uitleg te krijgen over playmobilventjes, terwijl je je afvraagt bij welke god die pauw, dat hert of dat lammetje hoort?

En nu maar hopen dat onze eerstes het ook onthouden!

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.