Technologie en ICT

Dit is een modulevak uit het eerste jaar.

Bij de module ‘Technologie en ICT’ verdiepen we ons in het digitale verhaal van onze samenleving.

Samen gaan we op zoek naar de samenhang tussen hardware en software, en ondertussen leren we zelf basisvormen van software te schrijven. We gaan aan de slag met grote en kleine robotjes en ontwikkelen onze eigen animaties en mini-games. Hierdoor kunnen we de basisprincipes van het schrijven van software, of ‘programmeren’, onder de knie krijgen en alle mogelijkheden hieromtrent ontdekken.

Aangezien niet iedereen meteen een expert kan zijn, werken we met verschillende gradaties van steeds complexer wordende oefeningen per project. Zo kan iedereen aan zijn of haar eigen tempo werken, en kan de reeds verworven expertise van andere leerlingen eenvoudig onderling gedeeld worden.

Hier kan in het tweede middelbaar van onze school op verder gewerkt worden in de STEM-optie.
In de tweede graad vinden we dan het vak ICT terug in de algemene vakken en in de derde graad is er mogelijk tot het opnemen van optie-uren ‘Problem Solving’.
Zo werken we in onze school aan doorlopend ICT-verhaal zodat hier steeds op verder gebouwd kan worden.

 

Onderstaande beelden zijn uit de lessenreeks over Lego Mindstorms.