Cultuurbad 1: Enigma

Na de vlot verlopen inschrijvingen in september schoot het veertiende cultuurceljaar donderdag 1 oktober echt uit de startblokken.  Iedereen was op tijd in het station, het treinritje naar Brugge bleek best gezellig.

In het indrukwekkende concertgebouw zocht iedereen snel zijn/haar plaatsje op het balkon, de gsm’s gingen nog net tijdig op stil.  Het symfonieorkest Vlaanderen bracht onder leiding van dirigent Jan Latham-Koenig stukjes van Lesueur, Max Bruch, Schönberg en Edward Elgar. Rode draad doorheen de avond was de machtspositie van Napoleon Bonaparte en hoe dat verschillende componisten heeft geïnspireerd.

Het publiek reageerde erg enthousiast op zowel de mooie uitvoeringen door het orkest als op het bijzondere optreden van de Antwerpse solist Yossif Ivanov.    En ook onze leerlingen waren onder de indruk en blij erbij te zijn.  De kleine oogjes op vrijdag namen we er voor lief bij.

IMG_0081

Met dank aan mevrouw Pauwels voor het verslagje.

 

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.