Met playmobil spelen in de les Latijn? Dat kan!

De Griekse goden, we kennen ze allemaal wel: Zeus, Hera, Athena, Apollo, Hades, Poseidon… Maar weet je ook waar ze allemaal precies voor staan? Wist je dat Poseidon niet alleen de god is van de zee, maar ook van de paarden en de aardbevingen? Dat zijn naam in het Latijn Neptunus is? En dat hij wel een drietand heeft, maar geen vissenstaart?

Onze leerlingen uit het eerste jaar Latijn weten dat intussen allemaal heel goed. We hadden natuurlijk de goden kunnen tonen aan de hand van schilderijen en klassieke kunstwerken (en dat doen we ook in de hogere jaren) maar wist je dat er ook een reeks bestaat van Playmobil over die Griekse goden? En wat is er nu leuker dan een uitleg te krijgen over playmobilventjes, terwijl je je afvraagt bij welke god die pauw, dat hert of dat lammetje hoort?

Onze eerstes weten er intussen alles van, gelukkig maar!

 

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.