Eerste ronde van de Vlaamse wiskunde olympiade (VWO)

logo wiskundeGisteren vond in heel Vlaanderen de 1ste ronde plaats van de wiskunde olympiade. De VWO was al aan haar 31ste editie toe; voor wat de Junior Wiskunde Olympiade (JWO) betreft, staat de teller op 15.

Voor onze school namen er 56 leerlingen uit de 2de graad deel aan de JWO; 43 leerlingen uit de 3de graad waagden hun kans bij de VWO. Samen zijn dat liefst 99 leerlingen, waaronder de voltallige wiskunderichtingen uit vijf én zes. Er waren ook verschillende leerlingen uit de richtingen Humane Wetenschappen en Moderne Talen, die toch eens wilden weten hoe ver ze zouden geraken met hun beperkte leerstofkennis.

Kokkin Anja had, met de steun van de ouderwerking, voor soep en broodjes gezorgd, zodat de leerlingen zich daarna ten volle konden concentreren op de wiskundeopgaven.

De kandidaten moeten 30 meerkeuzevragen oplossen in een tijdspanne van 3 uur. Hierbij komen alle facetten van de wiskunde aan bod.

De besten stoten door naar de provinciale finale die dit jaar op 2 maart zal gehouden worden te Gent. Duimen maar …

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.