De leesclub gaat weer van start

Jawel, we beginnen aan ons derde jaar leesclub op het atheneum!

De bedoeling is dat we in de loop van het schooljaar vier boeken lezen en dan samen bespreken: een Nederlandstalig boek na de herfstvakantie, een Engelstalig na de kerstvakantie, een Franstalig na de krokusvakantie, en een non-fictie na de paasvakantie. Enfin, zo strikt hoeft het eigenlijk niet te zijn, maar het is wel een leuk schema.

Onze doelgroep? Leraars, leerlingen van vier, vijf en zes, maar ook ouders of grootouders van onze leerlingen zijn welkom. En hoef je alle vier de boeken gelezen te hebben? Nee hoor, we begrijpen het perfect als dat niet gelukt is, je bent welkom voor elke bespreking apart.

Vorig jaar hebben de huidige leesclubbers een lijstje opgesteld van dingen die we graag zouden lezen of besproken zouden zien, en dit is het programma van dit jaar:

– november: ‘Woesten’ van Kris Van Steenbergen
– januari: ‘The Perks of Being a Wallflower’ van Stephen Chbosky
maart: ‘La cravate de Simenon’ van Nicolas Ancion
mei: ‘We should all be feminists!’ van Chimamanda Ngozi Adichie

Concreet spreken we een eerste keer af op dinsdag 14 november om 16.15 uur in lokaal 0.08, en dit om ‘Woesten’ te bespreken. Er zal koffie en thee zijn, en wellicht ook wel iets om te knabbelen, want ook dat is stilaan traditie.

ALs u wil, kan u ook de besprekingen van vorige jaren nalezen.

2016-2017:

  • Oorlog en Terpentijn van Stefan Hertmans (bespreking)
  • The Nest van Cynthia d’Aprix Sweeney (bespreking)
  • La Peste van Albert Camus (bespreking)
  • Echt van Guillaume Van der Stichelen en Dankbaarheid van Oliver Sacks (bespreking)

2015-2016

  • De Cirkel van Dave Eggers (bespreking)
  • Het diner van Herman Koch (bespreking)
  • Amerikanah van Chimamanda Ngozi Adichie (bespreking)
  • Mrs Dalloway van Virginia Woolf

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.