Gastles techniek in de lagere school

Met techniek kan je niet vroeg genoeg beginnen, en dat vonden ze ook op de lagere school die bij onze school hoort, De Wijze Eik. Op vrijdag 17 november ging mevrouw Plovier daarom in het vierde leerjaar een gastlesje techniek geven.

Ze kregen van haar een uitgewerkt project, zijnde een fictieve wedstrijd om een hoge sterke, maar lichte zendmast voor de VRT te ontwerpen.
Eerst deden de leerlingen onderzoekjes naar sterke vormen en het principe van een brede basis en smalle top bij een toren. In hun eigen klasje zullen ze met deze kennis een toren ontwerpen en maken met piepschuim en saté-stokjes. Die toren moet wel aan enkele criteria voldoen: 1m hoog, sterk genoeg om 4 grote knikkers te dragen en gemaakt uit piepschuim en saté-stokjes.

U moet maar naar de gezichtjes op de foto’s kijken om te zien of ze het leuk vonden…

Met dank aan mevrouw Plovier voor tekst en foto’s. Alle foto’s kan u hier bekijken.

 

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.