WereldMilieuDag? Uiteraard!

Vandaag, dinsdag 5 juni 2018 is het Wereldmilieudag. Het thema van dit jaar is “Plastic”.

Omdat onze partnerschool in Rwanda die dag projectmatig werkt, besloten mevrouw Vanlommel en mevrouw Christiaens naar analogie ook iets uit te werken.

Mevrouw Christiaens stelde een werkbundeltje op voor de eerste en de tweede graad over plastic:
1 Plastic overal om ons heen op onze school
2 Plastic-soep?
3 Artikel: de uitvinder van plastic was een Gentenaar
4 Plastic in de wereld (België, Rwanda en elders)

Dankzij de hulp van bereidwillige collega’s werkten bijna alle eerstejaars op dinsdagmiddag met dit bundeltje tijdens hun module-uren, alle tweedejaars tijdens de lessen Nederlands of techniek en alle derdejaars tijdens de les biologie of Nederlands.

We betrokken er echter niet alleen onze zusterschool Saint Mary’s in Kiruhura Rwanda (zie project Scholenbanden) bij, via mevrouw Cruyt stuurden de leerlingen ook een brief naar bepaalde mensen buiten de school:

“Wij  leerlingen van het GO! atheneum Mariakerke contacteren u met de vraag of u ons project zou willen ondersteunen. Wij weten dat u houdt van burgerprojecten en deze ondersteunt. Houdt u ook van leerlingenprojecten? 🙂 Wij organiseren in de week van 28 mei tot 1 juni een actie rond het sorteren van afval in het kader van #meiplasticvrij.

DOEL:
– we zorgen ervoor dat onze medeleerlingen correct sorteren
– er worden ook affiches gemaakt voor correct sorteren
– bewustwording van alle leerlingen over hoeveel plastic flesjes we weggooien
– VERMINDEREN VAN HET GEBRUIK VAN WEGWERPFLESJES
– JA aan de DRINKBEKERS
– we maken kunstwerken van de wegwerp plastic flesjes
– onze medeleerlingen zullen ook een enquête maken met als thema PLASTIC
– eigenlijk willen we een plastic-arme school worden
– geen wegwerpflesjes maar enkel drinkwater fonteinen

Dinsdag 5 juni is er een evenement op onze school:

° Gratis fruitwater: wij hebben gemerkt op school dat er veel mensen fruitwater kopen, maar dit water wordt verkocht in plastic flesjes!!! Daar willen wij verandering in brengen. Daarom zouden wij 5 juni in de kleine pauze een standje opstellen waar wij zelf ons fruitwater maken, iedereen met een drinkbus mag dan zijn drinkbus bijvullen met het zelfgemaakte fruitwater.

° Het tweede jaar heeft op 5 juni een projectdag rond plastic. In alle lessen zal het thema aan bod komen.

°afwerken van de kunstwerken in plastic

°evaluatie van de week: actieplan naar volgend schooljaar toe

Het zou GEWELDIG zijn mocht u ons willen ondersteunen. Wij nodigen u vriendelijk uit om eens langs te komen op onze school op 5 juni.”

 

Met dank aan mevrouw Vanlommel, mevrouw Cruyt, Felix Verelst, Arlo Balliu en Romi Danneels. Alle foto’s van dit project vindt u hier terug.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.