UniMath 2020

De opleiding wiskunde van de Universiteit Gent organiseert ook dit schooljaar opnieuw haar project UniMath.

Het doel van UniMath is jongeren te sensibiliseren voor het nut van de wiskunde – een wetenschap die maar al te vaak onterecht als overbodig, theoretisch en saai wordt afgedaan. Door een echte toepassing uit te leggen worden de leerlingen zich ervan bewust dat wiskunde nodig is, en dat het een belangrijke rol speelt in het bedrijfsleven. Het project richt zich op leerlingen in sterk-wiskundige richtingen.

In de namiddag deden we met 43 (!) enthousiaste leerlingen, verdeeld over 4 ploegen mee aan o.a. een wiskundequiz, een spelletjesronde waarbij elke klas tegen elke andere klas eens uitkomt met een wiskundig spel, een massaspel met wiskundige dilemma’s, en tenslotte ook de raadselronde waarin elk team zo veel mogelijk wiskunderaadsels van gevarieerde moeilijkheidsgraad dient op te lossen.

Dit toont dat onze leerlingen zich op vrijwillige basis willen engageren voor een middag problem solving. Hartverwarmend en een dikke pluim voor deze ploeg!

Met dank aan mevrouw Van Damme voor tekst en beeld. Alle foto’s van deze uitstap kan u hier bekijken.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.