Presentatie van Zuiddag

Hier op school nemen we Zuiddag echt wel serieus als project: al onze zesdejaars nemen eraan deel, en we nodigen ook telkens de sprekers uit van het project waar we ons een dag voor inzetten.

(Voor wie niet meer weet wat Zuiddag precies is: klik hier.)

Vandaag kwamen er twee Nicaraguaanse meisjes van de cacaocoöperatie waar het geld van Zuiddag naartoe gaat, gelukkig mét tolk, een uitleg geven rond hun project. In rad Spaans en met veel zelfverzekerdheid kwamen ze aantonen waarom het ingezamelde geld voor hen zo belangrijk is, en hoe het hen een toekomst kan bieden, weg uit de armoede waarin ze eigenlijk leven.

Er kwam uiteraard een uitleg rond de productie van cacao, rond de werking van de coöperatie, maar eigenlijk ook vooral rond de impact voor de samenleving, een héél concreet de impact op hun eigen leven. Onze leerlingen luisterden aandachtig, stelden vragen, en wisten meteen waarom ze een dag gingen werken. Omdat het echt niet altijd voor onze eigen zak hoeft te zijn.

 

1 Trackback / Pingback

  1. Zuiddag 2015 | Atheneum Mariakerke

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.