Theater Spontaan, een project van twee oudleerlingen

theater spontaanTwee oudleerlingen, Isabelle Descamps en Céline Mortier, zijn gestart met een eigen jeugdtheater, theater Spontaan. Toen ze ons daarover contacteerden, stelden we meteen een kort interview voor. Hun eerste productie heet ‘Cookies’ en komt op de planken eind april.

Hoe zijn jullie eigenlijk gestart?

Céline: Toen wij nog op het atheneum zaten (ik heb nog meegedaan met het schooltoneel), speelden Isabelle en ik, samen met nog een paar andere klasgenoten (Clio Griffioen & Maureen Godu) bij de jeugdgroep van toneelvereniging De Leiezonen. Daar werden wij gebeten door theater, maar deze jongerengroep kon helaas niet blijven bestaan. Het bestuur van De Leiezonen kon deze extra inspanning niet blijven volhouden en de jeugdgroep werd opgedoekt.
We hebben dit bij verschillende amateurtheatergezelschappen gezien in en rond het Gentse.
Dus kwamen wij vorig jaar op het idee om een onafhankelijke jongerenvereniging op te starten, om jongeren tussen 13 & 25 jaar theaterervaringen mee te geven, zodat ze nadien met wat bagage naar de Gentse amateurverenigingen kunnen doorstromen.

Doordat we een gloednieuwe vereniging zijn, beschikken we nog niet over een budget of subsidies.
Vandaar kwamen we op het idee om te beginnen met één productie en op zoek te gaan naar de nodige acteurs. Cookies is dus zowat ons pilootproject. We hopen met deze eerste productie veel nieuwsgierige jongeren te bereiken, zodat onze vereniging deftig van start kan gaan na deze productie.

Wat houdt Theater Spontaan precies in?

Isabelle: De visie van Theater Spontaan is een vereniging te zijn voor jongeren tot en met 25 jaar die samen willen werken aan volwaardige theaterstukken. We willen jonge mensen op een leuke en zinvolle manier theater leren maken.
Er wordt specifiek gekozen voor producties met kleine casts, zodat iedere acteur voldoende begeleiding krijgt. Ook werken we regelmatig aan vaardigheden zoals stem en spraak, beweging, expressie, enz.
Naast het acteren helpen de leden ook de totale beleving van een productie vorm te geven. Verantwoordelijkheidsgevoel rond een eigen creatie en kwaliteit brengen wordt hoog in het vaandel gedragen. Theater is ook meer dan acteren alleen: er wordt gewerkt aan het decor, de lichten, het geluid, de promotie, enz.

We houden ook van spontaan experiment: dit is de wekelijkse broeikaswerking van Theater Spontaan. Jongeren vanaf 13 jaar worden in het experiment op de proef gesteld om samen een zelf gemaakt theaterstuk te creëren. Dit wordt begeleid met leuke theaterworkshops en plezierige activiteiten. Na het creëren zullen de jongeren dan ook de beproeving moeten doorstaan om hun eigen theaterstuk zelf op de planken te brengen.

Naast deze wekelijkse werking worden er ook regelmatig producties gebracht van bestaande stukken. Deze zullen voornamelijk gebracht worden door de 18+’ers.

Zijn er jongeren die willen meedoen? Iedereen tussen 13 en 25 is welkom. Ze moeten alleen een mailtje sturen naar info@theaterspontaan.be om hun interesse kenbaar te maken.

Jullie eerste productie, Cookies: vertel eens wat meer?

Céline: Cookies is een stuk geschreven in 2014 door Nederlander Rik van den Bos. Het gaat over een gewone jongen, Mark. Gewoon een normale jongen.
Mark werkt nu bij een beeldredactie van een groot live actualiteitenprogramma. Natuurlijk heeft Mark ambities. Wil hij ‘meer’. Maar de weg naar ‘meer’ verloopt nu eenmaal via een aaneenschakeling van saaie dagen waarin je dingen moet doen die iemand anders van je vraagt. En daar heeft Mark zich bij neergelegd.

Tot zijn blik op een dag net iets te lang blijft hangen op een mysterieus meisje in een mediterraans eetcafé. In een flits stelt hij zich voor hoe het leven zou kunnen zijn met dat meisje, betaalt dan netjes de rekening en reist terug naar huis. Naar zijn normale leven. Daar waar Kat, zijn vriendin, hem opwacht, die nooit eens een keer boodschappen doet terwijl ze altijd eerder thuis is.
Mark en Kat proberen iets te maken van hun avond en Mark is alles wat die dag gebeurd is, eigenlijk alweer vergeten. Dan loopt het mysterieuze meisje uit het eetcafé ineens zijn huis binnen en neemt plaats in de zetel. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is.

Cookies is een absurde komedie met een scherp kantje. De personages proberen zich staande te houden in een constant veranderende en uit elkaar vallende werkelijkheid. Ze zoeken een identiteit, een versie van zichzelf waar ze mee kunnen leven.

Heb je nog een boodschap voor onze leerlingen?

We zouden het fantastisch vinden, moesten er leerlingen van het atheneum in onze voetsporen willen treden en het aandurven om gebeten te worden door theater. Aan de grootte van de schoolproducties te zien, zijn er alleszins voldoende geïnteresseerden. Wij hopen dat zij ook buiten de school interesse hebben om theater te brengen.

Bedankt voor de uitleg, en we wensen jullie heel erg veel succes! Hou ons op de hoogte!

 

Cookies

Vr 22 april 2016
Za 23 april 2016
Vr 29 april 2016
Za 30 april 2016
Telkens om 20.00 uur, in het Lakenmetershuis, Vrijdagsmarkt Gent

Tickets zijn € 10 / € 8,5 voor groepen vanaf 10 personen
Reservaties en info via www.theaterspontaan.be

 

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.