Leesclub opnieuw van start

Door omstandigheden stond de leesclub vorig schooljaar op een laag pitje, maar we willen dit jaar graag opnieuw aan het lezen slaan.

De bedoeling is dat we in de loop van het schooljaar vier boeken lezen en dan samen bespreken: een Nederlandstalig boek na de herfstvakantie, een Engelstalig na de kerstvakantie, een Franstalig na de krokusvakantie, en een non-fictie na de paasvakantie. Enfin, zo strikt hoeft het eigenlijk niet te zijn, maar het is wel een leuk schema.

Onze doelgroep? Leraars, leerlingen van vier, vijf en zes, maar ook ouders of grootouders van onze leerlingen zijn welkom. En hoef je alle vier de boeken gelezen te hebben? Nee hoor, we begrijpen het perfect als dat niet gelukt is, je bent welkom voor elke bespreking apart, zelfs als je nog niet helemaal tot het einde bent geraakt.

Concreet spreken we een eerste keer af in de eerste week na de herfstvakantie, afhankelijk van de nieuwe uurroosters. Er zal koffie en thee zijn, en wellicht ook wel iets om te knabbelen, want ook dat is stilaan traditie. De exacte datum geven we later nog wel mee.

En wat zouden we dan willen bespreken? ‘De Bekeerlinge’ van Stefan Hertmans. Dan zullen we ook kijken wat we de rest van het jaar op het programma zetten.

Als je wil, kan je ook de besprekingen van vorige jaren nalezen.

2017-2018:

 • Woesten’ van Kris Van Steenbergen (bespreking)
 • The Perks of Being a Wallflower’ van Stephen Chbosky (bespreking)
 • ‘We should all be feminists!’ van Chimamanda Ngozi Adichie (bespreking)

2016-2017:

 • Oorlog en Terpentijn van Stefan Hertmans (bespreking)
 • The Nest van Cynthia d’Aprix Sweeney (bespreking)
 • La Peste van Albert Camus (bespreking)
 • Echt van Guillaume Van der Stichelen en Dankbaarheid van Oliver Sacks (bespreking)

2015-2016

 • De Cirkel van Dave Eggers (bespreking)
 • Het diner van Herman Koch (bespreking)
 • Amerikanah van Chimamanda Ngozi Adichie (bespreking)
 • Mrs Dalloway van Virginia Woolf

Hopelijk tot dan! Voor meer informatie mag je altijd mevrouw Rombaut aanspreken.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.